• +90 332 342 1960info@btchiptuning.com
 • BAYİ GİRİŞİKAYIT OL
 • BTChiptuning®
  NEDİR?

  BTChiptuning®; Motoru bir "Beyin" tarafından yani "Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU)" tarafından yönetilen ve bu tür araçlar için geçerli olan, beygir ve tork artırım sisteminin genel adıdır. Bu sistem; Beyni olan otomobil, kamyon, kamyonet, otobüs, traktör, iş makinası, motosiklet ve marinelere uygulanabilir. "Araç firmalarının Motor çeşiti üretmek için yaptıkları, Sadece Beyin yazılımını değiştirerek müşterilerine fahiş fiyatlarla sundukları ve dünya piyasasında chip tuning olarak geçen araç satış politikasıdır."

  BTChiptuning®
  ZARAR VERİR Mİ?

  Yazılımlar sağlıklı yapıldığı sürece motora hiç bir şekilde zararı yoktur. Çünkü aynı sistemi araç üretici firmalarıda yapmaktadır. BTChiptuning® olarak, hiçbir yazılım –siz isteseniz bile- sağlık çerçevesinin dışında artırım yapılmaz, Yıllardır kullanılan bir çok binek ve ticari araç bunun teminatıdır. Fakat Unutulmamalıdır ki; Yazılımı nasıl yapıldığı belli olmayan yada aşırı/dengesiz güç artırımlarında sorunlar görülebilmektedir.

  BİR ARAÇTAKİ
  EN BÜYÜK ve EN ETKİLİ KONFOR GÜÇTÜR!

  Mesela;Bir araç yazılımı gereği sollama anında yada ivmelenmesini istediğiniz, sizi kurtarması gereken bir trafik sıkışıklığında performans zayıflığından dolayı size cevap veremiyorsa, Rampalarda araç sizi ve yükünüzü değil de Siz aracı taşıyorsanız; Aracınızın klimasının, Panaromik tavanının... vs. kısacası çok donanımlı olmasının bir anlamı yoktur! Çünkü aracınız asıl yapması gereken görevi yerine getirememiştir.

  Ayrıca Günümüzde diğer önemli hususlardan biride yakıttır. Performansı zayıf olan, çekmeyen, gitmeyen araç daima fazla yakıt tüketmeye mahkumdur. Sebebi ise; Size daha rahat cevap vermesi, daha performanslı olması için aracı daimi yükte / yüksek devirli kullanırsınız ki bu da size aşırı yakıt tüketimi olarak yansır. Aracınızın Düşük beygir ve torklu olması; Ne istediğiniz gibi yakıt tasarrufu elde ettirir ne de Çeksin istediğinizde size cevap verebilir. İkisini de tam anlamıyla gerçekleştiremez.

  Halk arasında “İyi çeken araç daima az yakar” denilir ki genelde doğrudur. Sebebi ; Siz istediğiniz performansı yakalaması için gaza dokunduğunuzda araç yazılımı gereği istenilen performansı ve torku çok fazla yakıt tüketmeden yakalayacak , sizde gerekli performans sağlandığı için az gaza basacaksınız dolayısı ile az yakacak..

  BTChiptuning® olarak aracınız için tasarladığımız yazılımlar motor yükünü azaltmaya dolayısıyla az yaktırmaya yöneliktir ki bunu daimi kullanım devirlerindeki dengeli tork ve beygir artırımı yaparak sağlamaktayız.

  BTChiptuning® uygulaması sonucu bir çok binek, ağır vasıta, traktör, motosiklet kullanıcılarından; Hem Performans Hem de Yakıt Ekonomisi bazında olumlu dönüşler almamız ve müşterilerimizin memnuniyeti işimize verdiğimiz özenin göstergesidir.

  CHIPTUNING ZARARLARI, FAYDALARI, ve AKLINIZA TAKILAN, MERAK ETTİĞİNİZ DİĞER TÜM SORULAR İÇİN;
  BTChiptuning®