• +90 332 342 1960info@btchiptuning.com
 • BAYİ GİRİŞİKAYIT OL
 • TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

  GENEL:

  1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde ve/veya firma merkezinden yada bayilerinden direkt almış olduğunuz hizmetlerde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

  2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün yada hizmetin satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

  3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

  4.Satın alınan her bir ürün ve hizmetler, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

  5.Satın alınan ürün ve hizmet, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

  6.Satın alınan ürünün ve hizmetin satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 30 gün içinde yazılı yada sözlü olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 90 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

  SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

  7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü ve/veya hizmeti teslim yükümlülüğü sona erer.

  ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

  8.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 90 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir.

  ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

  10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

  CAYMA HAKKI:

  11.ALICI; satın aldığı ürünün veya hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla, hukuki ve cezai sorumluluk kabul ederek ve gerekçe göstermek şartıyla malı/hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Fakat Satıcının vaad ettiği mal ve/veya hizmet yerine getirilmiş ama Müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaması durumunda ücret iadesi olmaksızın mal ve/veya hizmet geri alınabilir.

  12.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  ADI/UNVANI: Numan TUNÇEL ve/veya Orhan TUNÇEL

  ADRES: Fevzi Çakmak Mah. Ankara Cad. No:158/B 42050 Karatay/KONYA

  EPOSTA: info@btchiptuning.com

  TEL: +903323421960

  CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

  13.Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 3 günlük süre hizmeti aldığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

  14.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ ya aittir.

  15.Cayma hakkının kullanılması için 3 (üç) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

  CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

  16.3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

  17.İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

  İADE KOŞULLARI:

  18.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 20 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 10 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

  18.a. Alınan Hizmet doğrultusunda SATICI’nın vaad ettiği değerler ve sonuç ve hissiyatlar var ise Ücret iadesi almaksızın ALICI Aracını Orijinal Haline döndürülmesini Talep edebilir. SATICI’nın vaad ettiği değerler ve sonuç ve hissiyatlar yok ise 3(üç) gün içerisinde SATICI’ya bildirmek şartıyla ALICI Aracını Orijinal Haline döndürülmesini Talep edebilir ve Ücret iadesi alabilir.

  19.ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

  20.Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

  CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLERve HİZMETLER:

  21.SATICI’nın vaad ettiği mal ve/veya hizmet yerine getirilmiş ama Müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaması durumunda ücret iadesi olmaksızın mal ve/veya hizmet geri alınabilir. ALICI Aracını Orijinal Haline döndürülmesini Talep edebilir fakat Ücret İadesi Alamaz.

  ÖDEME VE TESLİMAT

  22.Nakit Olarak Yapabilirsiniz.

  23.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak;

  Türkiye Finans Katılım Bankası

  IBAN: TR10 0020 6000 8002 3125 3300 01

  Alıcı: NUMAN TUNÇEL

  SWIFT Kodu: AFKBTRISXXX

  Türk Lirası (TL) yapabilirsiniz.

  24.Sitemiz üzerinden ve/veya e.posta ve/veya arayarak ile talep ettiğiniz ürün ve hizmetlerde Nakit ve Online Ödeme Gerçeleştirebilirsiniz. Online Ödemeler Skrill ve Paypal gibi aracı firmalar kullanılarak alınmaktadır. Online Ödeme kullanıldığı takdirde Aracı firmaların komisyon miktarları ve giderler Ürünün ve/veya Hizmetin Toplam Tutarını Değiştirecektir.  MERAK ETTİĞİNİZ DİĞER SORULAR İÇİN
  BTChiptuning®