• +90 332 342 1960info@btchiptuning.com
 • BAYİ GİRİŞİKAYIT OL
 • ECO TUNING
  NEDİR?

  Eco Tuning; Amacı özellikle yakıt tasarrufu yaptırmaktır. Aracınızın beyin yazılımı BTChiptuning® ekibi tarafından beygir ve tork artırılarak "Yakıt Ekonomisi" sağlamaya yönelik yeniden tasarlanır.

  HER ARACA
  UYGULANIR MI?

  Eco Tuning; Beyin yazılımı bize cevap veren her araca uygulanabilir. Otomobil ve hafif ticari araçlarda yapılabildiği gibi Kamyon, Kamyonet, Otobüs, Tır ve Traktör gibi özellikle iş amaçlı kullanılan araçlarada uygulama yapılabilir.

  Binek ve Hafif Ticari araçlarda %7~25'e varan bir yakıt ekonomisi sağlanırken, Ağır Vasıta grubunun yük taşıyan araçlarında yani Kamyon ve Kamyonette %2~11 yakalanabilirken, yük sınırı belli olan Otobüs ve TIR sınıfındaki araçlarda %3~15'e varan yakıt tasarrufu elde etmek mümkündür. Bu veriler test edilmiş çeşitli araçlardan elde edilmiştir.

  KESİNLİKLE
  YAKIT TASARRUFU SAĞLANIR MI?

  Aracınız beygir ve torku yükseltiğinde, aracınız orijinal haline nazaran çok daha rahat ve -mümkünse- bir üst vitesle seyredebilir konuma gelecektir. Farz Edelim ki; Aracınız düz bir yolda, orijinal halinde 90km/s hızla 5.viteste 2000 devirde giderken, rampalarda '1' vites düşürmek zorunda kalıyorsanız; Beygir ve Torkunu yükselttiğimizde artık aracınız ortalama olarak düz yolda gidebildiği vites ile ramplarda da size cevap verebilecektir.

  Ayrıca aracınız zaten her halükârda en üst vites ile seyrediyorsa yani güçlü bir araç ise; Araçlarda Hız, devir ve vites oranının dışında bir de "Motor Yükü" denilen etken mevcuttur. Biraz önce ki örnekte ki gibi aracınız 90km/s hızla 5.viteste 2000 devirde giderken aynı zamanda Motor yükü yoldurumuna göre %0 ilâ %100 arasında değişmektedir. Sabit bir değer olarak %55 baz alırsak, BTChiptuning® uygulaması sonrası Tork miktarı yükseleceği için motor orijinaline nazaran %35 yükte seyreder konuma gelecektir ki bu da size belli oranda Yakıt Tasarrufu olarak dönecektir. Bir çok araçta bu şekilde teyid edilmiştir.

  Şu kesinlikle unutulmamalıdır ki; Biz Yakıt Ekonomisi yaptırmak için alt yapıyı hazırlarız fakat ekonomi tamamen sürücünün ayağının altındadır; Kullanımla Doğru orantılıdır.

  MERAK ETTİĞİNİZ DİĞER SORULAR İÇİN
  SIK SORULAN SORULAR
  BTChiptuning®