• +90 332 342 1960info@btchiptuning.com
 • BAYİ GİRİŞİKAYIT OL
 • Traktör
  Chiptuning Nedir

  Motorsiklet
  Chiptuning Nedir

  Marine
  Chiptuning Nedir

  TRAKTÖR Chiptuning (Beygir ve Tork Yükseltme)
  NEDİR?

  BTChiptuning®; Motoru bir "Beyin" tarafından yani "Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU)" tarafından yönetilen ve bu tür araçlar için geçerli olan, beygir ve tork artırım sisteminin genel adıdır. Bu sistem;Beyni olan TÜM Traktörlere Uygulanabilir. "Traktör firmalarının Motor çeşiti üretmek için yaptıkları, Sadece Beyin yazılımını değiştirerek müşterilerine fahiş fiyatlarla sundukları ve dünya piyasasında 'chip tuning' olarak geçen araç satış politikasıdır."


  YAZILIM İLE MOTOR GÜCÜ YÜKSELTME İŞLEMİ
  TRAKTÖRE ZARAR VERİR Mİ?

  Yazılımlar sağlıklı yapıldığı sürece motora hiç bir şekilde zararı yoktur.
  Çünkü aynı sistemi traktör üretici firmalarıda yapmaktadır.
  BTChiptuning® olarak, hiçbir yazılım –siz isteseniz bile- sağlık çerçevesinin dışında artırım yapılmaz. Yıllardır kullanılan bir çok traktör, binek ve ticari araç bunun teminatıdır.
  Fakat Unutulmamalıdır ki; Yazılımı nasıl yapıldığı belli olmayan yada aşırı/dengesiz güç artırımları uygulayan firma ve şahısların yaptığı motor gücü artırma/yükseltme işlemlerinde sorunlar görülebilmektedir.

  BTChiptuning® - Yazılım ile Beygir ve Tork Yükseltme
  İŞLEMİ SONRASI NASIL ETKİ GÖRÜLÜYOR?

  Öncelikle Traktörünüzün veya biçer-döverinizin motor ve beyin protkolüne göre beygir ve tork artışı değişmektedir. Daha önce yaptığımız uygulamalardan örnek verecek olursak;

  John Deere 6230 Premium; Bu araç 4.5L 95Beygir ve 430Tork'u olan bir motora ve Phoenix beyin sistemine sahip, John Deere ilk ECU (Beyin) kullanmaya başladığı 2006-2008 senelerine ait bir traktör; BTChiptuning® Yazılım Uygulaması Sonrası Ortalama +30Beygir ve +110Tork artışı sağlandı Yazılımsal verilere göre. Orijinal halinde tarlada ÜNLÜ 'nün 6'lı 12numara Puluğu ile en fazla 'B2' vitesinde ortalama 5.5km hızla gidebilir iken; BTChiptuning® Sonrası aynı şartlarda 'C1~C2' vites ile gidebilr konuma geldi ve ortalama 8.0~8.3km hızla aynı şartlarda Nadas yapabiliyor artık.

  Massey Ferguson 5445 Perkins 4.4L 97Beygir 380Tork'u olan bir motora ve Perkins beyin sistemine sahip; BTChiptuning® Yazılım Uygulaması Sonrası Ortalama +30Beygir ve +70Tork artışı sağlandı Yazılımsal verilere göre. BTChiptuning® sonrası 1 vites daha hızlı gidebilir konuma geldi nadas esnasında.

  Massey Ferguson 6614 SISU 4.9L 140Beygir olan bir Motora ve Bosch EDC17 sistem bir beyine sahip; BTChiptuning® Yazılım Uygulaması Sonrası Ortalama +30Beygir ve +120Tork artışı sağlandı Yazılımsal verilere göre. Orijinal Halinde '2D' Vitesde '5.7'km hızla ile '24 litre/saat' gidebiliyordu nadas esnasında. BTChiptuning® Sonrası '3B'Vitesde '8.3'km hızla Gidebilir konuma Geldi. Bu hızla kullanıldığında Saatte '30'litre yakarken, EĞER yine '2D'viteste kullandığımızda Saatte '20 Litre' düştüğü gözlemlendi. '2F' vitesde ise '23 Litre' ile aynı standartlarda nadas yapabiliyor.

  New Holland T6.140 4.4L 110Beygir 590Tork'u olan bir Motora ve Bosch EDC7 sistem bir beyine sahip; BTChiptuning® Yazılım Uygulaması Sonrası Ortalama +30Beygir ve +100Tork artışı sağlandı Yazılımsal verilere göre. Orijinal Halinde '4.7' hızla ve '18~22 Litre' yakıtla gidebilirken nadas esnasında, BTChiptuning® sonrası '7.0' hızla gidebilir konuma geldi. Ayrıca Yakıt yine '18~22 Litre' seyrediyordu.

  John Deere W540 Biçerdöver 6.8L 250Beygir olan bir Motora ve Phoenix sistem bir Beyine sahip; BTChiptuning® Yazılım Uygulaması Sonrası Ortalama +35Beygir ve +125Tork artışı sağlandı Yazılımsal verilere göre. Müşterimizin bize aktardığına göre Orijinal halinde,hasat esnasında ortalama %22Litre tüketiyor ve rampa olan yerlerde motorda bayılmalar oluyordu. BTChiptuning® sonrası Rampalarda artık bayılma ortadan kalktı ve Anlık yakıt olarak %19litre tüketim değeri gösteriyor artık.

  BU ARAÇALAR ; BİZİM yada BAYİLERİMİZİN ARACILIĞI İLE YAPILAN BİR KAÇ ARAÇTAN ELDE ETTİĞİMİZ VERİLERDİR. EĞER YAPILABİLİYOR İSE KENDİ ARACINIZDA BTChiptuning® SONRASI AZ-ÇOK NE GİBİ BİR DEĞİŞİM OLABİLECEĞİNİ TASAVVUR ETMENİZ İÇİN VERDİĞİMİZ ÖRNEKLERDİR. KENDİ TRAKTÖRÜNÜZDE NASIL BİR ARTIŞ OLACAĞI KONUSUNDA +90.332.342 1960 TELEFONU ARAYABİLİR yada İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.


  "BİZ TRAKTÖRÜ ÜRETEN MÜHENDİSTEN DAHA MI İYİ BİLİYORUZ?"
  NEDEN BU İŞLEMİ TRAKTÖR ÜRETİCİ FABRİKALAR YAPMIYOR?

  Genelde bizlere sorulan sorulardır;
  "Chip tuning Uygulamasını Neden Üretici Fabrikalar Yapmıyor, Neden yüksek beygir olarak vermiyor?"
  "Siz fabrikada ki mühendislerden daha mı iyi biliyorsunuz?"
  "Bu işi siz mi icat ettiniz?"


  Öncelikle; Bu işi biz icat etmedik ve de emin olun Fabrikada ki mühendislerden daha iyi bilmiyoruz.

  Bizim yaptığımız Fabrikaların Yaptığı işi daha Performanslı ve Yakıt tasarrufu bazlı yapıp, Fiyat olarakda çok çok daha ucuza indirgeyip Müşterimize sunmaktır.

  "ZATEN ARAÇ ÜRETİCİ FABRİKALAR BUNU YAPIYOR"
  Nasıl MI? Örneğin; Massey Ferguson 6612 ile 6616 arasında Motor mekaniğinde Beygir ve Tork'u direkt etkileyecek bir fark yoktur. ikisi de 4.9Litre motora sahip. Beyin yazılımından kısıp-açarak Traktör çeşiti üretiyorlar. Maseey Ferguson'un kendi sitesine girdiğinizde de 120hp-160hp kadar aynı motor sunulduğunu görürsünüz yeni nesil 6000 serisini. Diğer Seriler ve diğer traktör markalarıda böyledir.
  Fiyat olarak MF 6614 140beygir 100.000Euro iken MF 6616 160beygir 115.000Euro (yetkili satıcıdan direkt öğrendiğimiz Kasım-2016 fiyatıdır)
  Motorsal açıdan Beygir ve Tork'u direkt etkileyen aralarındaki TEK FARK BEYİN YAZILIMIDIR.

  BTChiptuning® olarak bizimde yaptığımız fabrikaların Fahiş fiyatla sundukları işi ÇOOK daha ucuza indirgeyip Sağlık Çerçevesinde ve Lisanslı yazılımlarla Traktör yada BiçerDöverinizin veya iş Makinenizin Beygir ve Tork'unu yükseltmektir.

  DİĞER ÇOĞU TRAKTÖR MARKASINDA DA AYNI ÖRNEKLER VERİLEBİLİR.;

  John Deere 6110M 110Beygir ile 6130M 130Beygir . ikiside 4.5L hacimli Aynı Motora sahip Sadece Yazılım farkı vardır.

  CASE MAXXUM 110 ile MAXXUM 130 arasında sadece Beyin Yazılım farkı vardır. İkiside 4.5L TIER4A motora sahip.

  New Holland T6.120 110Beygir ile T6.160 131Beygir arasında sadece Beyin yazılım farkı vardır. ikiside 4.4L motora sahip.

  ÖRNEKleri Çoğaltabiliriz. Çünkü Yeni nesil araçların hepsi bu Mantık Üzerine tasarlanıp, Fahiş Fiyatlarla Sunulmaktadır.


  Sizde BTChiptuning® Kalitesi ile Sağlık Çerçevesinde Traktörünüzün yada BiçerDöverinizin Beygir Ve Tork'unu Yükseltebilir/Artırabilirsiniz.


  KUTU MU? YAZILIM MI? "Hangisini Uygulatmalıyız?"
  POWER BOX MI? yoksa 'BTChiptuning®' Mİ?

  Powerbox yada halk arasında KUTU olarak geçen; Motor beyni ile Enjektörler arasına YADA Motor beyni ile Gaz pedalı arasına takılan Beygir gücünü etkilemeye yönelik bir alettir.
  Fakat Bu parça sadece YAKIT miktarını yükselterek Beygir sağladığı için Motor mekaniğine zararı yada Yakıt miktarında aşırı artış gibi olumsuz sonuçlar görülebiliyor.
  Sadece yakıt miktarı yükseltme ile beygir ve tork sağlanmaz. Bunun zaman içerisinde sonuçları farklı şekilerde görülebilir.

  BTChiptuning® olarak bizim yaptığımız; Traktör üretici Fabrikaların yaptığı mantığın AYNISIDIR.
  Beyin yazılımı/işletim sistemi değiştirilerek Motordaki tüm organlar dengeli olarak yükseltilir.
  Tek bir organa Yüklenerek Artış sağlanmaz.
  Beygir ve Tork artırımında bir çok etken vardır. Bazıları; Enjektör açma-kapama zamanları, Yakıt miktarları,tork limitörleri,turbo basınç ayarları, turbo girme-çıkma zamanları, hızlanma ve yük yakıtları, avans ve sensör değerleri vs. vs. GİBİ bir çok etken dengeli olarak çalıştırldığında Hiç bir Sorun olmaksızın , SANKİ traktörünüzü / biçerdöverinizi / iş makinenizi ilk alırken bir üst Versiyonunu satın almışcasına Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir sistemi BTChiptuning® size sunmaktadır, Hemde En makul Fiyatlar ile..  MERAK ETTİĞİNİZ DİĞER SORULAR İÇİN
  BTChiptuning®